سنندجی: تاکسی جایگزین مینی‌بوس فرسوده می‌شود

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: حدود ۷۰۰ دستگاه مینی‌بوس فرسوده را تاکنون شناسایی کرده‌ایم.

ایلنا: پیمان سنندجی درباره طرح نوسازی مینی‌بوس‌های فرسوده اظهار کرد: در مرحله اول این طرح ۲۵۰ دستگاه مینی‌بوس فرسوده را به صورت کامل اسقاط کرده‌ایم و در مرحله دوم نیز اسقاط ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس فرسوده در حال اجرا است.

وی همچنین از جایگزینی مینی‌بوس فرسوده با خودرو تاکسی خبر داد و گفت: در سطح شهر نیز از خودروهای ون به عنوان سیستم انبوه‌بر جایگزین مینی‌بوس استفاده می‌کنیم.

سنندجی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۷۰ مینی‌بوس بین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر دارند که باید عمرشان به بالای ۱۵ سال برسد تا بتوانیم کار نوسازی آنها را انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره طرح ورود ۴۵۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسی کشور گفت: تاکنون ۸۰ دستگاه اتوبوس تک‌کابین وارد این ناوگان شده‌اند به نحوی که در سال جاری ۲ خط اتوبوس در منطقه ۱۶، ۳ خط در منطقه ۱۸ و ۲ خط در منطقه ۲۲ تهران راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی با اشاره به راه‌اندازی خط ۱۰۰ اتوبوسرانی که از پایانه افشار تا پایانه لاله کشیده شده است، ادامه داد: بیشتر اتوبوس‌های جدید را در نقاط جنوبی شهر به کار گرفته‌ایم و امیدوارم بتوانیم تغییرات اساسی در نوسازی ناوگان اتوبوسی ایجاد کنیم.