شرایط ثبت نام طرح جایگزینی تاکسی فرسوده سال ۱۳۹۳

 شرایط ثبت نام طرح جایگزینی تاکسی فرسوده سال ۱۳۹۳

۱-   شرایط خودروهای تاکسی فرسوده مشمول طرح جایگزینی :

  • پلاک منطقه ای (ایران) ویا دارای پلاک مجازی (دارای vin) برای خودروهای پلاک قدیمی
  • تاکسی های فرسوده با سن بالای ۱۰ سال(مدل ۱۳۸۳و پایین تر و معادل میلادی آن)
  • سند قطعی و پروانه تاکسیرانی بنام مالک تاکسی فرسوده و یا دارای وکالت بلاعزل از مالک
  • برابر آئین نامه های مصوب شرط پذیرش خودرو در مرکز اسقاط و استفاده از تسهیلات جایگزینی خودرو، قابلیت تردد می باشد

۲-      خودروی جایگزین شامل خودروی سمند با موتور EF7 دوگانه سوز و قیمت خودرو طبق اعلامیه روز خودروساز می باشد

۳-   ثبت نام صرفاً در سایتwww.hamsu.ir و از طریق سازمان های تاکسیرانی شهری(برای شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر) و سازمان حمل و نقل همگانی (برای شهرهای بین ۳۰ تا ۱۰۰ هزار نفر) صورت می پذیرد.

۴-   انتخاب مرکز اسقاط بصورت سیستمی توسط ستاد انجام می شود و نمایندگیها و مراکز ثبت نام کننده امکان و حق هیچگونه دخالت در انتخاب مرکز اسقاط و اعلام به متقاضی را ندارند.

۵-   پس از تکمیل ثبت نام متقاضی با فرم چاپی ثبت نام و معرفی نامه ممهور به مهر تاکسیرانی مربوطه به شعب بانک صادرات مراجعه می نماید و پس از تکمیل پرونده اعتباری در بانک صادرات با ارسال مشخصات از طریق ستاد به شرکت ایران خودرو و دریافت کد رهگیری از خودروساز، متقاضی با مراجعه به نمایندگی مجاز خودروساز با دریافت پیش فاکتور به شعبه مراجعه تکمیل وجه توسط متقاضی، وام پرداخت شده واریز به حساب ایران خودرو می گردد.

۶-   پس از تایید واریز وجه در سایت ستاد توسط نمایندگی،متقاضیان بصورت سیستمی و با اولویت در لیست فراخوان مراکز اسقاط مجاز قرار گرفته از طرف مرکز اسقاط با متقاضی تماس گرفته می شود و سپس متقاضی خودروی خود را تحویل مرکز اسقاط خواهد داد.

۷-   پس از اسقاط خودرو، متقاضی با ارائه گواهی اسقاط به نمایندگی مجاز شرکت خودوساز مراجعه کرده و تاکسی جایگزین را ظرف مهلت مقرر تحویل می گیرد. (در صورت تآخیر در تحویل خودرو، شرکت خودروساز موظف به پرداخت جریمه می باشد)

۸-   برابر مقررات هر متقاضی فقط یک بار حق استفاده از تسهیلات جایگزینی تاکسی های فرسوده را دارد. لذا متقاضی دریافت خودروی جایگزین نبایستی قبلاً از تسهیلات جایگزینی تاکسی فرسوده استفاده کرده باشد. بدیهی است در صورت عدم توجه و محرز شدن دریافت تسهیلات توسط متقاضی، ثبت نام متقاضی در هر مرحله (حتی بعد از اسقاط خودرو) باطل و مسئولیت آن بعهده فرد می باشد.(از روش پرداخت نقدی قیمت تاکسی، خودروی جایگزین را دریافت می کنند )

۹-   شرایط تسهیلات برابر شیوه نامه اجرائی بوده و در حال حاضرتسهیلات۲۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت ۵ ساله و توسط بانک صادرات ایران پرداخت می شود در صورتی که از سوی مراجع ذیربط تغییری در شرایط تسهیلات بوجود آید، ملاک عمل آخرین دستور العمل ابلاغی می باشد.

۱۰- ثبت نام در این طرح رایگان بوده و مراکز ثبت نام کننده و نمایندگیهای مجاز خودروسازان حق دریافت هیچ گونه وجهی از متقاضی را ندارند

۱۱- متقاضی می تواند بعنوان ضامن دوم، خودروی جایگزین شده را در رهن بانک (شعبه افتتاح کننده حساب) قرار دهد