حال هوای تهران خوب نیست

سلام . اگر احوالی از شهر تهران بخواهی باید بگویم حال شهر تهران خوب نیست . چند روزی سر برمی آورد و چشمی باز می کند و دوباره در میان  انبوهی از سیاهی ها و کبودی ها فرو می رود. زمستان که می شود حال تهران بدتر می شود . امسال  حال بد تهران  همه را کلافه کرده است . رییس جمهور نیز  از این وضعیت هر ساله بر آشفته شد و دستور داد تا  اقدامات اساسی در این زمینه صورت گیرد. راستش اول چندان باور نمی کردیم که رییس دولت تدبیر و امید  مسایل زیست محیطی را  جزو اولویت های کاری اش بداند اما  با پیگری های  او معلوم شد این بار قرار است حال هوای تهران را با کشتن میکرب ها و ویروس های  سرطانی  خوب کند .

در جلسات مختلفی که امسال برای کاهش آلایندگی تهران  برگزار شد یکی از علت ها را ساخت و سازهای بی رویه و بی منطق به خصوص ساختمان های بلند مرتبه دانستند به همین دلیل با مصوبه ای  هر گونه ساخت و ساز بلند مرتبه را در کلانشهر تهران ممنوع اعلام کردند . اما این همه کار نبود چرا که  وجود ده ها و صدها برج و ساختمان های بلند مرتبه ساخته شده در منطقه 22 و در کریدور جابجایی هوای تهران مانع از  ورود باد و تمیز شدن هوا می شوند  بنابراین باید چاره کار را در جاهای دیگر نیز جست و جو کرد .

چند روز قبل نیز محمد شریعتمداری در متنی شاعرانه  از محیط زیست دفاع کرد و گفت : نَمی که با کم توجهی ابناء بشر، بَر پی حیات سبز نشست، امروز سقف را بر سر ساکنان خانه جهان آوار می کند. از گزارش های زیست محیطی در حوزه آب تا جنگل ها و مراتع و تولیدات صنعتی مخرب محیط زیست، از پسماندها گرفته تا تجاوز به تالاب ها و محیط های زیست طبیعی و حیات وحش، نابودی و انقراض گونه های مختلف جانوری و گیاهی و برخی ذخائر مهم زیستی و … در می یابیم که اگر به مسائل زیست محیطی بسیار فراتر از تأمین نیازهای اولیه هرجامعه اعم از: ساختمان و پل و جاده و ریل و صنعت و گردشگری و معدن و رشد اقتصادی و درآمد سرانه و … نیندیشیده و بها ندهیم، در آینده نه چندان دور، حوادث و بلایای امروزی، به فجایع بزرگتری که حیات را در کره زمین به مخاطره خواهد انداخت بدل می گردد.

این یک اخطار نوشتاری از سوی معاون اجرایی رییس جمهور بود که دردمندانه از مدیریت سبز ایران سبز سخن گفت که سالهاست به فراموشی سپرده شده است.

بی تردید آلودگی هوای شهر تهران معلول علت های گوناگونی است که  می توان از آتش زدن سیم و کابل  توسط  دوره گردها در حاشیه تهران گرفته تا  دودهای سرطان زای اتومبیل های فرسوده شهر تهران نام برد. روزیک شنبه 25 بهمن ماه  در راستای  اجرای دستور رئیس‌جمهور جلسه مقابله با آلایندگی کلانشهرها با اولویت شهر تهران به ریاست محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور برگزار شد. وزیر نیرو، رؤسای سازمان‌های حفاظت از محیط زیست و استاندارد و معاونین وزرای صنعت، معدن و تجارت، نفت و راه و شهرسازی و شهرداری تهران، سازمان هواشناسی و سازمان کنترل کیفیت هوای تهران از جمله شرکت‌کنندگان در این جلسه بودند.

گویا این بار دولت مصمم است تا با ارائه برنامه زمان مندی شده و مدیریت درست  مشکل آلودگی هوا را که با جان و  نفس هر ایرانی گره خورده است ، رفع کند .  در این جلسه به مهمترین مساله ای که اشاره شد  ارائه پیشنهادهای اصلاحی در زمینه قوانین و مقررات، مصوبات و آئین‌نامه‌ها و روزآمد نمودن آنها و نیز تعیین اولویت‌هایی که سهم بالایی در آلایندگی هوای کلانشهرها دارند از جمله از رده خارج کردن وسایل نقلیه فرسوده از قبیل تاکسی، مینی‌بوس و موتورسیکلت، تقویت حمل و نقل عمومی به‌ویژه مترو، گازسوز کردن خودروهای عمومی، انتقال و جلوگیری از فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده با اولویت واحدهای صنعتی غیر مجاز تشکیل شد.

بی تردید علی رغم  تلاش های زیادی  که در ایران  به خصوص از سوی  بخش خصوصی صورت گرفت  فرایند بازیافت در ایران کاملا صنعتی نیست . در این  زمینه  گروه صنعتی بنیان با  برنامه ریزی و  هدفمندی  زیست محیطی  اقدامات ارزشمندی  انجام داده است که از جمله آنها  بازیافت صنعتی سیم و کابل های خودروهای اسقاطی است . اسقاط خودرو های فرسوده  در پاک شدن  هوای کلان شهر تهران تاثیر زیادی دارد اما آیا بازیافت  قطعات خودرو به شکل صنعتی انجام می شود ؟ تحقیقات میدانی نشان می دهد که گروه صنعتی  بنیان به سهم خود با واردات  تجهیزات و ماشین آلات بازیافت صنعتی در ایران و ایجاد زمنیه های تولید این ماشین آلات گام های موثری در تبدیل بازیافت سنتی به صنعتی برداشته است . همچنین  ارائه راهکارهای چندگانه برای  حفظ محیط زیست و کاهش آلایندگی های ناشی از  اسقاط و بازیافت  از سوی گروه صنعتی بنیان می تواند  راهگشای بسیاری از کسانی باشد که در این زمینه  فعالیت می کنند .

طبق آمار و ارقام  بیش از 80 درصد آلایندگی کلان شهر تهران مربوط به  خودروهای فرسوده ای است که  با مجوز و یا بی مجوز در خیابان ها و اتوبان های  تهران تردد  و گاز سمی تولید می کنند .  بنابراین شاید اسقاط خودرو های  فرسوده و بازیافت صنعتی قطعات بتواند یکی از گام های موثر در کاهش آلودگی شهر تهران باشد . در جلسه اخیر که به ریاست معاون اجرایی رییس جمهور برگزار شد  یکی از تصمیات اتخاذ شده مربوط به  اسقاط خودروهای فرسوده است اما این نکته را فراموش نکنیم که صرف اسقاط  نمی تواند ما را ازتولید سم های خطرناک نجات دهد چه بسا گاه بازیافت سنتی و آتش زدن  قطعات لاستیکی و پلاستیکی  خودروهای فرسوده  و ایجاد گاز دی اکسین صدها برابر بدتر از دود  خودروهای فرسوده باشد .

برای کاهش آلودگی شهر تهران همراه با اسقاط خودروهای فرسوده باید به بازیافت صنعتی آن نیز اندیشید و  این مهم را باید به  گروه ها و شرکت هایی مانند گروه صنعتی بنیان سپرد که با دلسوختگی و رنج و هزینه  شخصی برای کاهش آلایندگی هوای شهرهای ایران  تلاش می کنند  و  برای تغییر بازیافت سنتی به بازیافت صنعتی از جان و مال خود مایه می گذارند .

photo_2016-02-16_12-01-43

 

محمدرضا محمدی